Wymarzona garderoba – jak ją zaprojektować? Poznaj ciekawe rozwiązania

Wymarzona garderoba – jak ją zaprojektować? Poznaj ciekawe rozwiązania

Choć garderoba kojarzy się z przestronnym, oddzielnym pomieszczeniem, nie jest zarezerwowana jedynie dla dużych mieszkań. Dostępne obecnie rozwiązania pozwalają także na zorganizowanie tego miejsca w dość ograniczonej przestrzeni. Aby garderoba była funkcjonalna – niezależnie od tego, jakie ma wymiary – musi być odpowiednio zorganizowana. Jak zaprojektować garderobę? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, jak ją sprytnie urządzić.

Garderoba w domu – dlaczego to tak pożądane rozwiązanie?

Praktyczne miejsce do przechowywania butów, ubrań i dodatków to duże ułatwienie dla wszystkich domowników. Zgromadzenie i uporządkowanie wszystkich rzeczy sprawia, że łatwiej je znaleźć i skompletować codzienny outfit. To pozwala zaoszczędzić cenny czas. Garderoba to też prosty sposób na uporządkowanie przestrzeni. Możesz w niej ukryć wszystkie drobiazgi, które nie powinny być widoczne dla Twoich gości. Co więcej, garderoba daje możliwość zaplanowania i dostosowania jej układu do własnych potrzeb. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje ubrania i akcesoria będą właściwie wyeksponowane i ułożone.

Gdzie powinna znaleźć się garderoba?

Sposobów na organizację garderoby w mieszkaniu jest wiele. Może być zarówno oddzielnym pomieszczeniem, jak i stanowić uzupełnienie sypialni czy przedpokoju. Jeśli możesz pozwolić sobie na aranżację garderoby w oddzielnym pokoju, postaraj się, by znalazła się w bliskim otoczeniu sypialni i łazienki. To praktyczne rozwiązanie, które z pewnością docenisz, szykując się do wyjścia.

Warto pamiętać, że garderoba nie musi tak obszerna, jak jest to pokazywane w amerykańskich filmach. Oczywiście, jeśli dysponujesz przestrzennym, wolnym pokojem, możesz w nim zorganizować takie miejsce, jednak nie jest to konieczne. Nawet niewielkie pomieszczenie może pełnić jej funkcję. Dobrą praktyką jest wydzielenie części innego wnętrza, np. sypialni – taka przestrzeń równie świetnie spełni swoje zadanie.

Funkcjonalna garderoba – jak ją zaprojektować?

Czy wiesz, że nawet niewielkie pomieszczenie może być praktycznym miejscem do przechowywania ubrań? Kluczem do sukcesu jest odpowiedni plan. Jak zaprojektować garderobę, by spełniała swoje zadanie? Zacznij od dokładnego wymierzenia przestrzeni, którą chcesz zaadaptować na garderobę. Następnie warto uporządkować wszystkie rzeczy, które będą w niej przechowywane – dlaczego? Dzięki temu oszacujesz, ile faktycznie potrzebujesz na nie miejsca. Podczas planowania przestrzeni pamiętaj o zachowaniu wygodnych odległości:

– optymalna głębokość pozwalająca na zawieszenie ubrań na wieszakach i zainstalowanie półek to minimum 60 cm,

– drążek powinien być zamontowany na wysokości nie mniejszej niż 150 cm od posadzki,

– zalecana długość drążka to około 140 cm,

– miejsce przeznaczone do przechowywania butów nie powinno być niższe niż 20-25 cm.

Wygodna garderoba – jak ją urządzić?

Jeśli miejsce wyznaczone pod garderobę jest już dokładnie zwymiarowane i wstępnie zaplanowane pod względem niezbędnych elementów, pora wybrać wyposażenie. Jak urządzić garderobę? Rozwiązaniem, które da Ci najwięcej swobody i możliwości zorganizowania przestrzeni, są szafy modułowe. To funkcjonalne meble, które pozwolą Ci wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie i pomieszczenia konfigurację półek, drążków i szuflad.

W praktycznej garderobie nie powinno zabraknąć też miejsca do przechowywania butów. Szafki na buty muszą być stylistycznie dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia. Istnieje też możliwość umieszczenia w garderobie dedykowanego zestawu, w którym znajdzie się moduł do przechowywania obuwia, praktyczny wieszak na odzież wierzchnią, w której aktualnie chodzisz oraz lustro.

Jak urządzić garderobę w sypialni?

W niektórych wnętrzach nie ma możliwości wydzielenia oddzielnej przestrzeni na garderobę. W takim przypadku masz do wyboru dwie opcje – zakup dużej szafy przypominającej garderobę lub wykorzystanie szaf modułowych w ilości ograniczonej do wolnego miejsca.

Obecnie dostępne są nawet meble pięciodrzwiowe – pod względem wymiarów taka szafa jest jak garderoba. Na jej wyposażenie składają się zarówno drążki na wieszaki, jak i półki, a niektóre modele są też wzbogacone o szuflady. To dobre rozwiązanie w miejscach, w których każdy centymetr ma znaczenie, takich jak np. przedpokój.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak zaplanować i urządzić garderobę. Odpowiednio zagospodarowana sprawi, że przestrzeń zawsze będzie idealnie uporządkowana i funkcjonalna. Zarówno szafy modułowe, jak i szafy pięciodrzwiowe oraz inne elementy, dzięki którym stworzysz zachwycającą garderobę, znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu!

MS Furniture | 63-600 Kępno, Borek Mielęcki 37 | NIP : 6191999212 | email: shop@msfurniture.pl | tel: 691026937
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl