Wisząca szafka RTV – jak ją zamontować? Poznaj nasze wskazówki!

Wisząca szafka RTV – jak ją zamontować? Poznaj nasze wskazówki!

Telewizor jest nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdego salonu. Choć coraz więcej osób decyduje się na zakup modelu, który można zawiesić na ścianie, nie musi oznaczać to rezygnacji z szafki RTV. Aby móc komfortowo korzystać z tej strefy salonu, meble powinny wisieć na odpowiednich wysokościach. Zastanawiasz się, ile od podłogi powinna wisieć szafka RTV? Czytaj dalej i dowiedz się, jak poprawnie ją zamontować.

Wisząca szafka RTV – dlaczego warto?

Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na zakup telewizora wiszącego, czy stojącego, w wyposażeniu Twojego wnętrza nie powinno zabraknąć funkcjonalnej szafki RTV. Choć na rynku dostępne są modele z możliwością zawieszenia na ścianie lub postawienia na podłodze, to większą popularnością zdecydowanie cieszą się te pierwsze – dlaczego?

Wisząca szafka RTV ma wiele zalet. Najważniejsza z nich dotyczy jednak możliwości dopasowania wysokości mebla do swoich potrzeb. Dzięki temu bez trudu stworzysz praktyczną, harmonijną przestrzeń, sprzyjającą odpoczynkowi. Zakup mebla pozbawionego nóżek oznacza też możliwość wykorzystania przestrzeni pod nim. Możesz zdecydować się np. na designerskie pudełka do przechowywania i wygodnie trzymać w nich kable czy inne drobiazgi, których nie powinni widzieć Twoi goście. Z wiszącą szafką łatwiej też utrzymasz porządek na podłodze – codzienne porządki nie będą oznaczały konieczności przesuwania ciężkiego mebla.

Szafka RTV – ile od podłogi powinna być zamontowana?

Aby w pełni korzystać z funkcjonalności domowego kina zarówno telewizor, jak i szafka RTV muszą wisieć na odpowiedniej wysokości. Umiejscowienie tych elementów wyposażenia wpływa na komfort domowników – wszyscy powinni móc wygodnie i swobodnie zasiąść na kanapie, by cieszyć się seansem. W związku z tym telewizor powinien być umieszczony na wysokości wzroku. Zatem ile od podłogi powinna być zamontowana szafka RTV?

Przyjmuje się, że wysokość szafki zawieszonej na ścianie nie powinna być wyższa niż 30-35 cm. Jeżeli ma stanąć na niej telewizor na nóżkach, to wysokość, na jakiej ją zawiesisz, powinna wynosić około 50-60 cm. Jeśli natomiast zamierzasz zamontować odbiornik na ścianie, to pamiętaj, że jego dolna krawędź powinna znajdować się na wysokości 50-60 cm nad podłogą. W tym przypadku musisz zdecydować, czy chcesz, by szafka RTV wisiała zaraz pod telewizorem, czy jednak potrzebne będzie zachowanie między nimi odstępu. Na tym etapie warto więc przemyśleć, czy na blacie szafki znajdzie się np. dekoder TV lub dekoracje. Pamiętaj, że podane przez nas wartości są orientacyjne – wyposażenie powinno wisieć na wysokości, która zapewni Ci wygodne korzystanie z telewizora w pozycji siedzącej.

Jak zamontować szafkę RTV?

Wiesz już, na jakiej wysokości powinna być zawieszona szafka RTV. Niezwykle istotny jest też jej prawidłowy montaż, szczególnie jeśli ma na niej stanąć telewizor. Odpowiednie zamocowanie mebla ma też na celu zabezpieczenie jego zawartości – nierzadko przechowywane są w nim takie sprzęty jak konsola czy elementy od kina domowego.

Niezależnie od tego, jaki model szafki RTV wybierzesz, pamiętaj, by wieszać go zawsze zgodnie z zaleceniami producenta. Obecnie meble są sprzedawane w paczkach, do samodzielnego złożenia – wówczas w zestawie powinna znaleźć się odpowiednia instrukcja. W naszym e-sklepie znajdziesz ją także w formie pliku PDF, do pobrania na stronie produktu. Meble mają w zestawie niezbędne okucia. Musisz jedynie wyposażyć się w odpowiednie narzędzia i kołki do przymocowania szafki do ściany.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając wiszącą szafkę RTV?

Wbrew pozorom wisząca szafka RTV może być tak samo funkcjonalna, jak jej stojąca odpowiedniczka – możesz wykorzystać ją jako mebel do przechowywania drobiazgów. Nie zapominaj, że powinna być dopasowana do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Wisząca szafka niewątpliwie kojarzy się z nowoczesnymi, designerskimi aranżacjami. Na rynku dostępne są meble w rozmaitych wykończeniach, dzięki czemu bez trudu dopasujesz rozwiązanie, które pasuje do Twojego wystroju.

Pamiętaj, że kluczowe znaczenie ma jakość wykonania szafki RTV. Dzięki wykorzystaniu wysokogatunkowych materiałów i zawieszeniu mebla na odpowiedniej wysokości możesz mieć pewność, że Twoja strefa rozrywki będzie cieszyła oko i pozostanie funkcjonalna długi czas. Poszukujesz najmodniejszych mebli do salonu? Znajdziesz je w ofercie naszego e-sklepu!

MS Furniture | 63-600 Kępno, Borek Mielęcki 37 | NIP : 6191999212 | email: shop@msfurniture.pl | tel: 691026937
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl