Jak zagospodarować głęboką szafę? Poznaj sposoby na porządek w garderobie

Jak zagospodarować głęboką szafę? Poznaj sposoby na porządek w garderobie

Szafa jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego mieszkania. Wybierając ją, dużą uwagę zwracamy na jej pojemność. Głęboka szafa może pomieścić mnóstwo ubrań, akcesoriów i innych drobiazgów, które nie powinny być widoczne dla Twoich gości. Jednak nawet największy mebel nie będzie spełniał swojej funkcji, jeśli nie uporządkujesz poprawnie jego zawartości. Jak zagospodarować głęboką szafę? Czytaj dalej i poznaj kilka praktycznych wskazówek.

Głęboka szafa, czyli jaka?

Niezależnie od wielkości mieszkania przechowywanie ubrań zawsze jest wyzwaniem. Właśnie dlatego każdy mebel powinien być dobrze przemyślany. Pojemna, odpowiednio dopasowana do potrzeb domowników szafa pomoże Ci uporządkować przestrzeń – z pewnością zmieścisz w niej wszystkie ubrania i inne osobiste rzeczy. Zacznij jednak od wybrania właściwego mebla.

Jeśli zależy Ci na zakupie pojemnej szafy i utrzymaniu w niej porządku, mebel powinien być o co najmniej 10-15% większy niż ten, który użytkujesz w tej chwili. Dzięki temu wszystkie Twoje ubrania będą prawidłowo wyeksponowane i posegregowane. Przyjęło się, że optymalna głębokość półek powinna mieścić się w przedziale 60-80 cm, a odległość między nimi nie powinna być mniejsza niż 25-35 cm. Wyjątek od tej reguły mogą stanowić półki w górnej lub dolnej części szafy.

Organizacja głębokiej szafy – podstawowe zasady

Zastanawiasz się, jak sprytnie zagospodarować głęboką szafę? Przyjęto kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci uporządkować wszystkie Twoje rzeczy. O czym warto pamiętać?

1. Zanim ułożysz w szafie ubrania, posegreguj je na te, które nosisz i te, których już nie chcesz zakładać.

2. Posortuj ubrania według rodzaju, koloru i pór roku.

3. Jak najwięcej rzeczy powieś na wieszakach.

4. Podziel części garderoby na dwie grupy. W jednej powinny znaleźć się te, które nosisz na co dzień, zaś w drugiej – używane rzadko.

5. Jeśli zamierzasz przechowywać w szafie inne akcesoria poza ubraniami, pochowaj je do pudełek i opisz.

Jak zagospodarować głęboką szafę?

Aby w Twojej szafie zawsze panował porządek, jej organizacja powinna być przemyślana. Jak sprytnie zagospodarować szafę? Zacznij od rozplanowania w niej półek. Na najwyższych rozłóż rzeczy, do których nie musisz mieć dostępu na co dzień. Mowa o ubraniach sezonowych, walizkach, torbach i akcesoriach, czyli czapkach, szalikach i pudełkach z drobiazgami. Nieco niżej ułóż pościel i ręczniki.

Na środkowych półkach powinny znaleźć się rzeczy, które nosisz. Postaraj się zaplanować przestrzeń w taki sposób, aby na wysokości wzroku mieć pod ręką ubrania, które nosisz częściej. Głębiej, na tych samych półkach, możesz położyć rzeczy, które nosisz rzadziej.

Półki na samym dole przeznaczone są z reguły do przechowywania butów i pudełek z drobiazgami. Niektóre modele szaf są też wyposażone w szuflady. To doskonałe miejsce na bieliznę, biżuterię i dodatki.

O czym warto pamiętać, organizując szafę?

Głęboka szafa daje mnóstwo możliwości w zakresie przechowywania. To oznacza, że możesz układać w niej ubrania na kilka sposobów. Rozważ:

– układanie w słupkach – to najpopularniejszy sposób przechowywania spodni, swetrów i koszulek. Na każdej półce powinny znaleźć się co najmniej 2-3 niezbyt wysokie rzędy. Niskie słupki są z reguły stabilne;

– wieszanie na wieszakach – na specjalnym drążku najczęściej wiesza się garnitury, sukienki i koszule. Dzięki temu ubrania się nie gniotą.

Jak widzisz, sprytne zagospodarowanie szafy nie musi być trudne. To praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci przechowywać ubrania bez ryzyka ich zabrudzenia czy zniszczenia. Porządek w szafie ułatwi Ci też komponowanie stylizacji. Poszukujesz pojemnej, głębokiej szafy, która pomieści wszystkie Twoje rzeczy? Wiele praktycznych modeli znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu.

MS Furniture | 63-600 Kępno, Borek Mielęcki 37 | NIP : 6191999212 | email: shop@msfurniture.pl | tel: 691026937
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl